Bonhoeffer-díjat kapott Koroknai András börtönlelkész

2016. november 03., címkék: koroknai andrás, börtönmisszió

A nemrég nyugdíjba vonult református börtönlelkész másfél évtizeden át lelkiismeretesen végzett szolgálatát is elismerték a Magyar Testvéri Börtöntársaság és a Börtönlelkészek Magyarországi Szervezete november 3-i közös konferenciáján.

Egy börtönlelkész utolsó munkanapja

2016. október 06., címkék: koroknai andrás, börtönmisszió, börtönlelkész, Szegedi Fegyház és Börtön

„Az elítélt nem szükségszerűen gonosztevő" – vallja Koroknai András református lelkész, aki tizenhat év börtönmisszióban végzett szolgálat után nyugdíjba vonul. Egyszer már szögre akasztotta a palástját, hiszen két évre a postához szegődött sofőrnek. 2000-ben, a börtönlelkészi szolgálat indításakor azonban engedett a hívásnak, és megkezdte a fogvatartottak közötti missziót előbb a Csongrád megyei Algyő külterületén lévő Nagyfán, majd a hírhedt szegedi Csillagbörtönben is. Az utolsó olyan munkanapjára, amikor mint állományban lévő református lelkész hirdette Isten igéjét, mi is elkísértük. Multimédiás riport a rácsokon innen és túlról.